Jakie są zalety ruchomych protez zębowych?

Ruchome protezy zębowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które utraciły lub uszkodziły swoje naturalne zęby. Zastosowanie takich protez daje wiele korzyści, w tym dobre dopasowanie do warunków zgryzowych, komfort użytkowania, łatwość czyszczenia i konserwacji, pełną poprawę funkcjonalności układu żucia, a także poprawę wymowy i estetyki uśmiechu. W naszym artykule przedstawiamy pełen zakres korzyści wynikających ze stosowania ruchomych protez zębowych.

Łatwość czyszczenia i trzymania w czystości

Jak tłumaczy nasz rozmówca, protetyk z Kliniki Stomatologicznej Viscardi w Tychach:

Łatwość czyszczenia i utrzymania ruchomych protez zębowych w czystości jest bardzo dużą zaletą takiego sposobu odbudowy zębów.  Ruchome protezy zębowe zawsze można łatwo wyjąć z jamy ustnej i wyczyścić z gromadzących się na nich bakterii i resztek pokarmu. Wyjmowane protezy można czyścić nawet za pomocą szczoteczki z miękkim włosiem i pasty do zębów. Pacjent powinien również po każdym użyciu płukać protezy ciepłą wodą, aby usunąć wszelkie cząstki jedzenia lub bakterie, które mogły się na nich zacząć gromadzić. Dodatkowo, protezy ruchome należy regularnie sprawdzać pod kątem oznak zużycia lub uszkodzenia, ponieważ w takich przypadkach niezbędna może być interwencji specjalisty protetyka.

Poprawione warunki zgryzowe dzięki ruchomym protezom zębowym

Ruchome protezy zębowe stosuje się w celu odbudowy utraconych zębów i poprawy dzięki temu warunków zgryzowych u pacjenta.  Możliwość ich wykonania jest praktycznie w każdej klinice stomatologicznej. Ich przygotowywaniem zajmują się też protetycy w Bieruniu.

Dzięki zastosowaniu ruchomej protezy pacjent jest w stanie prawidłowo spożywać posiłki, bez uczucia dyskomfortu lub bólu. Ponadto ruchowe wypełnienia protetyczne mogą być stosowane do odbudowywania brakujących zębów i przywracania pacjentom pełnej estetyki uśmiechu. Pomagają one również poprawić mowę poprzez zapewnienie wsparcia dla warg i języka podczas mówienia. Najważniejszą zaletą stosowania ruchomych protez zębowych jest jednak  poprawa żucia poprzez zapewnienie wsparcia dla mięśni szczęki podczas przegryzania pokarmu.

Możesz również polubić…