Dopalacze objawy zażywania. Co się dzieje po zażyciu dopalaczy?

Dopalacze objawy zażywania i dopalacze skutki stosowania to dwa zasadnicze aspekty definiujące zjawisko, które staje się coraz groźniejszą plagą współczesnych społeczeństw. Ich coraz powszechniejsze stosowanie, to nic innego jak jeszcze jedna forma narkomanii, tym groźniejsza, iż dotąd legalna i do sierpniowej nowelizacji ustawy o dopalaczach, wymykająca się regulacjom prawnym.

dopalacze objawy zażywania

Objawy dopalaczy należy postrzegać w zakresie dwóch płaszczyzn: można by je określić jako objawy miękkie i twarde. U osób uzależnionych zauważyć można nieprzewidywalne zmiany zachowań, przejawiające się nagłą zmianą nawyków, porzuceniem dotychczasowych zainteresowań, gwałtownymi wahaniami nastroju i aktywności psycho-fizycznej, które prowadzą od euforycznych uniesień kończąc na głębokiej apatii. U wielu, szczególnie młodych osób, zauważalne staje się odsuwanie od dawnych przyjaciół, znajomych i rodziny. Jest to kompensowane zawieraniem nowych znajomości z ludźmi spoza dotychczasowego otoczenia. Nagłe i krótkotrwałe napady agresji i złości oraz rosnąca skłonność do kłamliwych wymówek dopełniają owe objawy dopalaczy, które można by określić jako miękkie.

Na płaszczyźnie objawów twardych występują już symptomy zmian fizycznych w organizmie, które pogłębiają się wraz z czasem stosowania dopalaczy.
Pojawia się gwałtowne chudnięcie, zmiana cery na blado- ziemistą, często ze znacznymi zmianami skórnymi, zwężone źrenice i przekrwienie oczu to syndromy widoczne na zewnątrz, nie wymagające bliższych oględzin. Ślady po nakłuciach czy siniaki mogą być skrzętnie skrywane, ale i one dość łatwo dają się w końcu zauważyć. W zależności od rodzaju stosowanych środków występują wreszcie objawy uporczywego, suchego kaszlu, osłabienia, wymiotów, halucynacji, zaburzenia świadomości, stanów lękowych i cała gama objawów degeneracji organizmu.

 

Możesz również polubić…