Jakie suplementy warto stosować?

Brak aktywności fizycznej i źle skomponowana dieta prowadzą do wielu niedoborów witamin i minerałów, co przekłada się nie tylko na pogorszenie stanu zdrowia, ale również negatywnie wpływa na wygląd. Wypadanie włosów, a także problemy z potencją czy snem to jedne z częstszych problemów, z którymi mierzymy się w obecnych czasach, za co odpowiada nadmierny stres, zła dieta i brak ruchu. Na szczęście mamy wiele suplementów, które mogą nam pomóc, jeśli zaobserwujemy u siebie objawy niedoborów kluczowych składników odżywczych.

Jakie suplementy warto stosować?

Problemy z potencją dotykają wielu mężczyzn, a główną przyczyną jest brak aktywności fizycznej, zła dieta, nadwaga i zaburzenia hormonalne, które wynikają z braku niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników. Suplementy na potencję wpływają nie tylko na podniesienie poziomu testosteronu w organizmie, ale również wspierają pracę układu krążenia, co usprawnia pracę wszystkich narządów. Tabletki to nie jedyna opcja, gdyż w sklepach znajdziemy również żele i kremy, które stosujemy na około 15-30 minut przed planowanym stosunkiem. Oprócz stosowania suplementów na potencję warto wprowadzić w życie regularną aktywność fizyczną, a także spożywać większą ilość warzyw i owoców.

Wypadanie włosów to nie tylko objaw niedoborów, lecz może być oznaką wielu poważnych chorób, dlatego też warto udać się do lekarza. Suplementy na porost włosów odżywiają skórę głowy i cebulki, co nie tylko pobudza włosy do wzrostu, ale również powodują pojawienie się nowych cebulek. Jednym z głównych składników suplementów tego typu jest biotyna, która nie tylko dobrze wpływa na włosy, ale również na skórę i paznokcie. Efekty stosowania suplementów na porost włosów nie pojawią się od razu, gdyż na efekty trzeba poczekać do kilku tygodni, jednak będą one trwałe.

Problemy ze snem dotykają wielu z nas

Głównym powodem jest nadmierny stres, który towarzyszy nam w ciągu dnia, a także wpatrywanie się w ekrany telefonu czy komputera przez długi czas przed snem. Suplementy na sen zawierają melatoninę, czyli hormon, który normalnie produkuje nasz organizm, jednak czasem potrzebujemy dodatkowej dawki. Do tego w składzie suplementów na sen mogą znajdować się zioła o działaniu uspokajającym i wyciszającym, do których zaliczamy wszystkim znaną melisę. Produkty nasenne przyjmujemy około 30 minut przed planowanym snem, gdyż mniej więcej po takim czasie zaczynają one działać. Warto również ograniczać korzystanie z telefonu, komputera czy telewizora przed snem, gdyż niebieskie światło zatrzymuje wydzielanie melatoniny, przez co będziemy zbyt pobudzeni, aby móc zasnąć.

Możesz również polubić…