8 popularnych produktów spożywczych zawierających witaminę C

Witaminę C można znaleźć w wielu owocach i warzywach. Oto kilka popularnych produktów spożywczych zawierających witaminę C:

1. Jabłka

Jabłka zawierają najwięcej witaminy C w jednej porcji owoców. Średniej wielkości jabłko zawiera około 15 mg witaminy C. Jabłka można jeść na surowo lub po ugotowaniu, ale najlepszym sposobem na zwiększenie zawartości witaminy C jest spożywanie owoców w postaci nieprzetworzonej.

2. Papaja

Papaja jest popularnym owocem w Azji i krajach tropikalnych. Jedna średniej wielkości papaja zawiera około 30 mg witaminy C. Czerwone odmiany są uważane za najbardziej odżywcze. Miąższ owocu jest koloru żółtego i ma lekko kwaśny smak. Papaja może być spożywana na surowo lub po ugotowaniu.

3. Pomarańcze

Pomarańcze są jednym z najpopularniejszych źródeł witaminy C. Średniej wielkości pomarańcza zawiera około 90 mg witaminy C. Sok pomarańczowy, który jest najbardziej rozpowszechnioną formą witaminy C, zawiera około 100% dziennego zalecanego spożycia.

4. Truskawki

Truskawki to kolejny popularny owoc. Pół filiżanki pokrojonych truskawek zawiera około 60 mg witaminy C. Truskawki są dostępne zarówno świeże, jak i mrożone. Najlepszym sposobem na zwiększenie ilości witaminy C w diecie jest spożywanie owoców w postaci nieprzetworzonej.

5. Brokuły

Brokuły są popularnym warzywem w wielu kulturach. Jedna filiżanka brokułów zawiera około 20 mg witaminy C. Brokuły należą do rodziny krzyżowych i można je znaleźć w różnych postaciach. Do najpopularniejszych należą brokuły rabe, korony brokułów i broccolini.

6. Jarmuż

Jarmuż to zielone warzywo liściaste, popularne w diecie azjatyckiej i śródziemnomorskiej. Jarmuż zawiera około 20 mg witaminy C w filiżance.

7. Collard greens

Collard greens to zielone warzywo liściaste popularne w kuchni południowej i środkowo-zachodniej. Jedna filiżanka boczniaków zawiera około 20 mg witaminy C.

8. Szpinak

Szpinak jest zielonym warzywem liściastym, popularnym w kuchni śródziemnomorskiej i wschodniej. Jedna filiżanka posiekanego szpinaku zawiera około 15 mg witaminy C. Szpinak można znaleźć w różnych odmianach.

Możesz również polubić…