Suplementy diety – komu mogą naprawdę pomóc?

Dobrych i skutecznych suplementów diety jest teraz na rynku naprawdę sporo, a to tylko przyciąga ludzi w ich stronę i zachęca do testowania różnych nowych opcji. Każdy chce być przecież zdrowy, silny i szczęśliwy, a w niektórych przypadkach to wszystko rzeczywiście łatwiej można uzyskać za pośrednictwem suplementacji. Nie należy więc tutaj jakoś przesadnie generalizować i uznawać suplementy diety, nawet i kontrowersyjne suplementy na potencję, za coś złego. Niektórym osobom będą one naprawdę pomagać. A kogo można do tych osób zaliczyć?

Po co są suplementy?

Po pierwsze – z całą pewnością osoby starsze. W pewnym wieku naturalne jest to, że człowiekowi trudniej zaspokaja się potrzeby jego organizmu, które są też coraz bardziej skomplikowane i coraz bardziej wymagające, a co może wzmagać ogólny brak apetytu lub przynajmniej obniżone łaknienie, niepozwalające na normalne spożywanie kompletnych i większych posiłków. U osób starszych bardzo często diagnozuje się m.in. niedobór witaminy D. Jeżeli w badaniach wyszło, że organizm nie ma jej odpowiedniej ilości, rzeczywiście należy zacząć ją przyjmować, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, kiedy to naturalna synteza witaminy D jest mocno ograniczona z uwagi na ograniczony dostęp do promieniowania słonecznego.

Z kolei osobom młodym o wiele bardziej mogą się przydać suplementy na sen. Ludzie zestresowani, do których należą w tym momencie niemalże wszyscy mieszkańcy dużych miast w przedziale wiekowym od dwudziestego do pięćdziesiątego roku życia, z uwagi na nadszarpnięty układ nerwowy i niezdolność do naturalnego regulowania emocji mają olbrzymie problemy z zasypianiem, a nawet gdy już uda im się zasnąć, zwykle budzą się dosłownie po godzinę i tak próbują jakoś przetrwać do rana. Suplementy w stylu aswagandhy lub melatoniny pomogą wyregulować sen. Wiele z nich można brać stale i to bez żadnych przerw, co warto uczynić zwłaszcza w tych bardziej stresujących okresach w życiu, gdy stres naprawdę nie pozwala zasnąć i się uspokoić.

Dla kogo są suplementy?

Ostatnią grupę osób, której suplementacja również może się przydać, tworzą wszyscy ci, którym zależy na dobrym wyglądzie i którzy zaczęli sobie zdawać sprawę z tego, że kosmetyki to jednak nie wszystko, a samą pielęgnacją zewnętrzną nie jest się w stanie za dużo zdziałać. Nieraz lepiej zastosować suplementy na porost włosów niżeli sięgać po magiczne wcierki, które… niczego tak naprawdę nie robią. Dobra suplementacja pomoże w odzyskaniu prawidłowego nawilżenia skóry, walce z trądzikiem albo pozbyciu się stanów zapalnych. Suplementy działają mocniej od kosmetyków, ponieważ działają od środka i nieraz docierają do prawdziwej przyczyny problemu.

Możesz również polubić…