Czy marihuana uzależnia? Marihuana jako narkotyk z kwiatów konopi indyjskich

Czy marihuana uzależnia? Marihuana jest narkotykiem, który wywołuje konkretne skutki psychiczne i fizyczne w organizmie człowieka. Jak to się dzieje, że trawka może uzależnić?

ciekawostki o marihuanie

Narkotyk z kwiatów konopi indyjskich, czyli marihuana potocznie znana jako trawka, jest przede wszystkim statystycznie najczęściej przyjmowaną narkotyczną substancją, której celem jest odurzanie. Jest to też produkt, który najłatwiej uzyskać. Można bowiem ją kupić dla użytku własnego. Na temat trawki można mówić i pisać wiele. Ciekawostki o marihuanie są takie, że ma też udowodnione działanie prozdrowotne, ale i silnie uzależnia. Jedno i drugie stwierdzenie jest prawdziwe.

czy marihuana uzależnia

Trawka jest narkotykiem, a jako narkotyk – marihuana uzależnia. Gdy jest przyjmowana regularnie, po długim czasie należy zwiększyć dawkę, by narkotyk odpowiednio zadziałał. Poza tym od trawki najczęściej się zaczyna prawdziwe uzależnienie od narkotyków, po niej przechodzi się bowiem do tzw. narkotyków twardych kokainy heroiny itp.

narkotyk z kwiatów konopi indyjskich

Marihuana uzależnia, ponieważ nawet po jej odstawieniu przy długotrwałym paleniu, występuje zespół abstynencyjny. Pojawia się więc ciągłe rozdrażnienie, senność lub bezsenność. Dręczą bóle głowy, depresja wraz z utratą chęci do życia. Odstawienie trawki wywołuje spadek aktywności życiowej. Jego skutkiem jest także obniżenie nastroju poprzez zaburzone odczuwanie przyjemności np. z seksu. Trzeźwość umysłu nie jest komfortowa, a świat staje się straszny i obcy.

 

Możesz również polubić…