8 najbardziej popularnych uzależnień – statystyki uzależnień

Statystyki uzależnień wskazują na osiem najbardziej popularnych czynników uzależniających. Jakie to są czynniki i na jakie uzależnienia chorują najczęściej Polacy?

Alkoholizm jest na pierwszym miejscu…pewnie tak każdy pomyśli i będzie w błędzie! Na pierwszym miejscu według przeprowadzonych badań znalazł się pracoholizm – dotyka on aż 47 procent Polaków. Alkoholizm znalazł się na miejscu drugim. Na uzależnienie od alkoholu cierpi 26% polskiego społeczeństwa. 76 procent alkoholików to mężczyźni. Na trzecim miejscu jest tak zwane uzależnienie od relacji. Dotyka ono aż 24 procent populacji naszego kraju. W przeważającej części są to kobiety. Zakupoholizm znalazł się na czwartym miejscu. Statystyki ogólne mówią o 5% społeczeństwa uzależnionego od robienia zakupów, niezależne badania pokazują, że to uzależnienie może dotykać nawet 18 procent Polaków, a przede wszystkim kobiet.

statystyki uzależnień

Kolejnym uzależnieniem jest jedzenie i obejmuje ono aż 17% populacji Polski. Wciąż rośnie liczba dzieci, które jedzeniem odreagowują stres. 8, 4 procent społeczeństwa polskiego cierpi z powodu tak zwanego infoholizmu. Jest to uzależnienie od wiadomości i gromadzenia informacji. 15, 5% Polaków jest uzależnionych od mediów społecznościowych. Liczba wciąż rośnie. Adekwatnie na uzależnienie od internetu cierpi 14, 7% populacji. Palących nałogowo papierosy jest 12, 8% Polaków. Na ostatnim miejscu jest najbardziej słodkie uzależnienie. Jest to tak zwany czekoholizm. Od czekolady uzależnionych jest prawie 9% społeczeństwa.

 

Możesz również polubić…