Terapia on-line – terapia w sieci

W Internecie można znaleźć wszystko. Leczenie w sieci nie jest więc niczym dziwnym, zwłaszcza psychoterapia. Terapia w sieci lub terapia online to wyjście dla osób, które odczuwają, że z ich życiem dzieje się coś niepokojącego, a jednocześnie obawiają się bezpośredniej konfrontacji z psychologiem, bądź terapeutą lub nie mają czasu na terapię bezpośrednią, mogą korzystać z porady za pośrednictwem specjalistycznego portalu, który zajmuje się wsparciem psychologicznym.

terapia w sieci

Terapia w sieci między innymi zajmuje się leczeniem zaburzeń osobowości, nastroju takimi jak: depresja, obniżony nastrój. Leczenie obejmuje wsparcie w zaburzeniach na tle lękowym czyli lęki, kompulsje, fobie, ataki paniki, zaburzeniach odżywiania w kierunku bulimii, anoreksji. Pomoc taka jest bardzo dobra w zaburzeniach seksualnych, związanych z przystosowaniem czy z nadmiernym odczuwaniem stresu.

Przy takim sposobie oferowanej pomocy online, jak w każdej formie psychoterapii, ważny jest przede wszystkim szczery i otwarty dialog. A to prowadzi do zrozumienia i w konsekwencji przezwyciężenia trudności wynikających z zaburzeń. Gwarantowana jest pełna dyskrecja. Wszelkie informacje pozostają między pacjentem a wybranym specjalistą.

 

Możesz również polubić…