Alkoholizm przyczyny. Dlaczego ludzie piją alkohol?

Wbrew temu, co wielu z nas sądzi, przyczyny picia alkoholu tak samo jak przyczyny uzależnienia od alkoholu mogą być tak wszechstronne. Wiadomo też, że zagrażają uzależnieniem zarówno osobom bezdomnym z tak zwanego marginesu społecznego jak i celebrytom, artystom, osobom zamożnym i pełniącym odpowiedzialne funkcje w życiu publicznym. Słowem alkoholizm przyczyny pojawiają się niemal w każdej sytuacji i dotyczą każdego. Alkoholizm zagraża każdemu, a wiek, płeć czy status społeczny z definicji nie czynią nikogo odpornym na tę chorobę.

Alkoholizm przyczyny. Alkohol jest równy dla wszystkich

Coraz częściej z tym uzależnieniem walczyć zaczynają ludzie młodzi, dobrze wykształceni, legitymujący się dobrą pracą i wysokim statusem społecznym, a przyczyny sięgania po alkohol w ich przypadku, z reguły bywają skrajnie różne od przyczyn sięgania po alkohol ludzi bez adresu, włóczących się w pijackim widzie po ulicach w poszukiwaniu czegokolwiek, co da się przełknąć z wiadomym skutkiem.

przyczyny sięgania po alkohol

Bezdomność często jest też widocznym skutkiem alkoholizmu. Natomiast młodzi ludzie są dopingowani przez środowisko, picie staje się pewnym statusem życia społecznego, pojawia się chęć przypodobania rówieśnikom, bycia w grupie, co wynika bardzo często z niskiej samooceny. Innym powodem może być depresja, chęć poprawy humoru, zapomnienia o złych, życiowych sprawach.

Alkoholik w rodzinie – przyczyny alkoholizmu w rodzinie

Przejawy alkoholizmu w rodzinie, z reguły bywają tak samo różne jak różna jest sytuacja rodzinna i nie ma tu reguły. Często przyczyną jest niedocenienie, chęć ucieczki przed kłopotami… Przyczyny alkoholizmu w rodzinie można odnaleźć w wielu aspektach. Alkoholizm w skrajnej konsekwencji prowadzi zawsze do tego samego skutku: zniszczenia własnej osoby i wszystkich relacji wokół, degradacji zawodowej, społecznej, fizycznej i psychicznej. Przyczyny sięgania po alkohol, jak również same powody alkoholizmu samych alkoholików, a często rodzin z których się wywodzą, stają się bardzo często zapomniane, wypierane i nieistotne. Tak giną w psychozach alkoholowych, halucynacjach i jedynym świadomym celu życia pijącego, jakim stał się alkohol.

 

Możesz również polubić…