Młodzieńczy zarost- jak sobie z nim radzić

Pojawienie się pierwszego zarostu u nastolatka to wielkie wydarzenie. Przede wszystkim jest to wielki krok w dorosłość. Niestety pierwszy zarost nie wygląda spektakularnie i ze względu na wizualne aspekty warto go szybko zgolić. Jawi się on pod postacią delikatnego meszku nad górną wargą lub też małymi kępkami włosków na policzkach. Często zdarza się też, że przez skórę przebijają się pojedyncze włoski.

Wsparcie najbliższych

Okres dojrzewania wymaga szczególnej uwagi dorosłych. Nastolatek czuje się wówczas zagubiony, ponieważ pojawiają się w jego życiu nowe sytuacje, z którymi nie do końca wie jak sobie radzić. Pojawiający się pierwszy zarost wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zakupu kosmetyków, a w tym może pomóc członek rodziny lub przyjaciel, który ma już to za sobą. Warto zadbać o komfort psychiczny nastolatka, aby mógł na spokojne oswoić się ze zmianami w swoim ciele. Niezwykle ważna jest odpowiednia rozmowa oraz obecność dorosłych w tym czasie. Takie sytuacje wzmocnią relacje z obu stron.

Wizyta w drogerii i pielęgnacja

Podczas rozmowy z nastolatkiem warto poinstruować go o podstawach pielęgnacji pierwszego zarostu oraz zademonstrować, jak poprawnie golić pierwszy zarost. Kluczowa będzie wizyta w drogerii i zaopatrzenie się w odpowiednie kosmetyki. Co powinno się znaleźć w kosmetyczce nastolatka?
-peeling oraz żel do mycia twarzy- usuną zanieczyszczenia oraz sebum ze skóry
-krem lub pianka do golenia- zmiękcza zarost oraz ułatwia poślizg maszynki, zmniejsza ryzyko podrażnień skóry
-maszynka do golenia- na drogeryjnych półkach znajduje się szerokie spectrum wyboru. Warto zakupić tę, która gwarantuje precyzję oraz dociera do trudno dostępnych miejsc.
-kosmetyki po goleniu- do wyboru: wody po goleniu, kremy po goleniu, balsamy. Nawilżenie skóry po goleniu to kluczowa czynność, aby załagodzić ewentualne podrażnienia i zapobiec przesuszeniu skóry.

Przy odpowiednim wsparciu i zakupach nastolatek pewnie wejdzie w nowy etap dorastania.

 

Możesz również polubić…