Cera tłusta i mieszana – jak o nią dbać?

Dbanie o tłustą i mieszaną skórę może być wyjątkowo trudne. Wymaga ona nie tylko łagodnego traktowania, ale również przeciwdziałania występowaniu stanów zapalnych i delikatnego, regularnego nawilżania. Przedstawiamy 5 kosmetyków pielęgnacyjnych, które powinny zagościć u każdej posiadaczki cery tłustej i mieszanej!

1. Peeling do twarzy

Regularne stosowanie peelingów – enzymatycznych lub drobnoziarnistych – pomaga w złuszczaniu starego naskórka, pod którego warstwą mogą gromadzić się drobnoustroje i bakterie odpowiadające za występowanie stanów zapalnych. Delikatne peelingi powinniśmy wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu – pod warunkiem, że nie naruszona jest ciągłość skóry.

2. Produkty do demakijażu

Każdego wieczoru należy zadbać o dokładne pozbycie się z twarzy resztek makijażu oraz zanieczyszczeń, które osadzają się na skórze w ciągu dnia. Demakijaż warto zacząć od użycia dwufazowego płynu micelarnego, a następnie dokładnie oczyścić skórę przy pomocy pianki lub żelu myjącego. Jeśli używamy szczoteczek do twarzy należy pamiętać o ich dokładnym czyszczeniu po każdym użyciu.

3. Nawilżający krem do twarzy

Nasz domowy krem do cery mieszanej ze skłonnościami do trądziku powinien być lekki i łagodny. W składzie powinien zawierać substancje łagodzące podrażnienia oraz musi wykazywać działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Świetnie sprawdzą się kremy o lekkiej, żelowej konsystencji, które doskonale się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na twarzy.

4. Hydrolaty i toniki

W ciągu dnia tłustą skórę możemy kilkukrotnie spryskiwać roślinnymi hydrolatami lub tonikami na bazie kwiatów, owoców i ziół. Sprawdzą się m.in. kwiatowe toniki z różą lub hydrolaty w kwiatów pomarańczy.

5. Serum i olejek

Dobre serum do twarzy lub natłuszczający olejek dobrany do wymagań tłustej cery pomoże w zachowaniu pięknej, rozświetlonej i nawilżonej skóry. Dodatkowo produkty te często zawierają substancje przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe, dzięki którym możliwe jest zredukowanie pierwszych oznak starzenia się skóry.

Możesz również polubić…